Proč bych si už nikdy nepořídil hosting od Lethost

Hosting u Lethost.cz jsem si pořizoval před rokem. V té době jsem hledal vhodný hosting pro několik mých domén. Hledal jsem tedy multihosting, kde můžu mít více domén pod jedním účtem.

Po dlouhém vybírání jsem se rozhodoval mezi Wedosem a Lethost.cz. Wedos ale není klasický multihosting a navíc tam jsou problémy s maily (u multihostingu). Rozhodl jsem se tedy pro Lethost.cz. Jejich hosting je za super cenu, a tak jsem žádný luxus nečekal.

Administrace u Lethostu byla docela příjemná, byl jsem spokojen. Trochu mi sice vadilo, že neposkytují šifrované spojení pro poštu (ano, je rok 2012). Další věc přišla, když jsem postavil stránky nad Nette vyžadující PHP 5.3. V té době bylo totiž dostupné PHP 5.2. Už když jsem si hosting objednával, bylo mi sděleno, že upgrade na PHP 5.3 bude hotový během následujících měsíců. No, trochu se jim to protáhlo.

VPS u Wedos

U Wedosu jsem si mezitím zakoupil VPS a s ním jsem nadmíru spokojen. Oprášil jsem své znalosti Linuxu a nyní mi tam frčí Debian. Nainstaloval jsem si tam přesně to, co potřebuji. Zařídil šifrovanou poštu, SSH přístup, můžu si tam dát milion domén (jasně, jsem limitován prostorem a výkonem) atd.

Lethost se rozhodl pro změnu administrace a přešel na ISPConfig, který používám i na svém VPS. Myslím, že to nebylo nejšťastnější řešení. Přidat novou doménu do DNS asi nebude pro začátečníka zrovna jednoduché.

Výpadky u Lethost

A proč vlastně zavrhuji Lethost? Výpadky se nevyhnou nikomu, ale moc dobře si pamatuji nejméně dva, které Lethost postihly. A to ne žádné pětiminutové, ale mnohahodinové. Kdo u nich má eshop, asi měl trochu nervy.

Aktuálně zkouším ještě hosting u Ebola.cz, který se mi zdá výborný. Administrace přehledná, podpora na emailu odpovídá ihned a cena taky super.

Z dalších hostingů jsem vyzkoušel i ten u Bluboard a VSHosting (dnes HostingPark). U obou jsem neměl žádné problémy.

Pokud hosting sháníte, ze svých zkušeností mohu doporučit Wedos nebo Ebola. U Wedosu se mi líbí online podpora a v administraci nastavíte snad vše, co nastavit lze. Ebola sice nemá podporu online, ale na emaily odpovídají okamžitě.

Mgr. Tomáš Matonoha

Zabývám se vývojem webových stránek s redakčním systémem WordPress. Programuji také webové stránky a eshopy na míru pomocí PHP a frameworku Nette. Zajímá mě responzivní design a moderní webové technologie: HTML5, CSS3, LESS, PHP, MySQL, jQuery a Twitter Bootstrap.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosting se štítky a jeho autorem je Tomáš Matonoha. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u “Proč bych si už nikdy nepořídil hosting od Lethost

 1. Dobrý den,

  dovolte mi vyjádřit se k Vašemu příspěvku.

  Bohužel nás postihly dva výpadky za sebou, kdy odešly oba disky na jednom ze serverů, kde hostoval právě Váš web. Vyjádření jsme zasílali e-mailem.

  Nedostupnost byla skutečně několikahodinová, ale naštěstí o víkendu a nikdo ze zákazníků nepřišel o žádná svá data díky zálohování, které provádíme každý den do geograficky oddělené lokality + několikrát denně záloha databází. Myslím, že v rámci problému, kdy jsme museli obnovit veškerá data na serveru jsme problém vyřešili rychle.

  Byly jsme nuceni přejít na ISPConfig z předešlého řešení, jelikož nevyhovovalo ve více směrech. Nyní pracujeme na vlastním řešení, které bude vyhovovat ve všech směrech. Tedy můžete se těšit na změny :)

  Přidání domény do DNS není problém díky šabloně, která je pro zákazníky vytvořena – tedy zadají se pouze údaje o doméně a přidání do DNS proběhne automaticky včetně vytvoření příslušných záznamů.

  Naše podpora zákazníkům ochotně pomůže prakticky s čímkoliv…

  V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.

  S pozdravem

  David S. za Lethost.cz

 2. Můžu se zeptat na zkušenosti s VPS u Wedos co se týče výkonu? Sám jsem si dam zařídil VPS, pouze základní dva moduly a výkon mi značně kolísá… Ve špičce okolo 20hod je výkon zhruba třikrát nižší než o půlnoci. Máte podobnou zkušenost?

  • Já s jejich VPS a výkonem problémem nemám. Na diskuzi jsem se však setkal s několika případy, kdy popisovali to, co ty. Je možné, že někdo na stejném serveru tě omezuje. Také to může být ale různými procesy, systémem nebo jejich hardwarem. Zkus si na webtrh.cz hledat téma s tímto problémem.

 3. s výběrem hostingu je to všeobecně problém, až do nedávna jsem měl multihosting od angelu, byl jsem spokojený, dostupnost dobrá funkce vyhovující, pak ale nastal delší výpadek a já znejistil.. škoda, že jsem mezitím hosting prodloužil na celý rok.. no uvidíme, zda přecejenom nezkusím ten wedos, když jej tak všichni ted chválí…

 4. Příště až budeš hledat,zkus omrknout ještě Savanu, díky tlaku ostatních firem má teď savana poloviční ceny a na služby si nemůžu stěžovat..

 5. Pingback: Zkušenosti s Hexageek | Tomáš Matonoha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>