Skřítek – Rabštejn

Sedlo Skřítek leží mezi Rýmařovem a Šumperkem v nadmořské výšce 874 m. Nachází se zde veřejnosti nepřístupné rašeliniště, které je národní přírodní rezervací. V létě se stává Skřítek východiskem pro turistické a cykloturistické trasy. V zimě jsou zde populární běžecké lyžařské okruhy.

Od Skřítku vyrazíme po zelené značce. Zanedlouho dojdeme ke Krtinci, kde se otevírá výhled na Sobotínsko. Dále dojdeme na rozcestí Hvězda a pokračujeme po žluté nebo červené značce. Cestou se otevírají výhledy na Hrabišín a Šumpersko. Dojdeme k horské chatě Rabštejn a po několika krocích vstoupíme do lesa, kde vystoupáme až k rabštejnským skalám. Až na vrcholu najdeme zříceninu raně gotického hradu Rabštejn (803 m n. m.).

Po prohlídce okolí se vrátím zpět k chatě a jdeme po modré značce. Míjíme rozcestník Pod Rabštejnem a pokračujeme po asfaltové cestě. Po ní dojdeme až téměř k hlavní silnici probíhající Skřítkem. Pokračováním po modré značce nakonec dorazíme na Skřítek.

Celá trasa ze Skřítku na Rabštejn a zpět měří 18,5 km. Je nenáročná s vyjímkou prudšího stoupání na vrchol Rabštejna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>