Naučte se fotografovat dobře krajiny

Naučte se fotografovat dobře krajinyTato kniha o fotografování z dílny vydavatelství Zoner Press přináší užitečné tipy a unikátní snímky téměř všech typů krajin. Guy Edwardes, autor knihy, fotografoval většinu uvedených snímků na kinofilmové či digitální zrcadlovky. Popisky pořízení fotografie jsou uvedeny u každého snímku včetně doprovodných poznámek.

100 tipů

Kniha je rozdělena do deseti kapitol po deseti tipech. Autor přehledně popisuje své bohaté znalosti z oblasti krajinářské fotografie. Kniha nemá být podle mého názoru žádným přesným návodem, ale pouze inspirací pro nás fotografy.

Přes úvodní tipy, které jsou známe, se postupně dostáváme k vyšším číslům, kde dostáváme podrobnější informace. Fotografie jsou vybrány opravdu dobře. Autor představuje fotografie nám blízké krajiny – louky, pole a lesy. Nahlédneme také na snímky přímořské krajiny či kreativní fotografie.

Kniha Naučte se fotografovat dobře krajiny jistě doplní řadu fotografických publikací u začátečníků, ovšem malou inspiraci v ní mohou nalézt i ostřílení krajináři. Poutavé snímky si určitě rád prohlédne každý, jelikož ty od tohoto autora mají rozhodně co říci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>