Dívčí hrad

Zřícenina Dívčího hradu se nachází na severní straně hřebene Děvína, což je nejvyšší vrchol v chráněné krajiné oblasti Pálava. Dívčí hrad se také nazývá Dívčí hrady, Děvičky nebo Maidberk (Maidenburg). Z hradu je velmi dobrý výhled na vodní dílo Nové Mlýny, vesnici Dolní Věstonice a Pavlov. Zajímavostí je, že zde nebyla nikdy postavena strážná věž.

Na Dívčí hrad se dá dostat po zelené turistické značce z Pavlova nebo po červené z Dolních Věstonic. Je to také jedna ze zastávek Naučné stezky Děvín, která se táhne okolo kopce. Při procházení naučné stezky se nám otevírají nádherné výhledy do okolí.

Velmi pěkná je procházka z Pavlova, kde vyjdeme po zelené značce na Dívčí hrad. Odtud po červené značce přes Děvín k Soutěsce. Dále pokračujeme po zelené značce zpět po východním svahu Děvína k rozcestníku Nad schody. A odtud vede žlutá značka po schodech dolů, dále kolem vinic a vracíme se do Pavlova.

Z Dolních Věstonic lze po červené turistické značce dojít přes Dívčí hrady, vrchol Děvín, stolovou horu a Turold až do Mikulova.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>