AutomatGenerator

AutomatGenerator je nástroj pro návrh a simulaci výpočtu buněčných automatů. Umožňuje spuštění, pozastavení a zastavení práce automatu. Podporuje grafické zadávání typů buněk, pravidel a parametrů. Dále aplikace nabízí ukládání a načítání automatu ze souboru a export automatu do obrázku typu PNG, JPEG nebo SVG. Nechybí také podpora historie výpočtu.

Aplikace umožňuje nastavit změnu typu automatu a okolí buňky, rychlost aktualizace počítání generací, zobrazování mřížky automatu, počtu položek historie a rozměry automatu.

AutomatGenerator podporuje jednorozměrné buněčné automaty s poloměrem okolí r = 1 a dvourozměrné automaty s von Neumannovým a Moorovým typem okolí o poloměru r = 1.

Součástí instalace aplikace je množství vzorových jednorozměrných a dvourozměrných automatů.

Download

Pro instalaci hry si stáhněte do stejné složky oba soubory uvedené níže. Poté spusťte soubor Setup.exe, čímž se spustí instalace aplikace AutomatGenerator.

Systémové požadavky

  • Operační systém Microsoft Windows XP, Vista, 7 nebo vyšší
  • .NET Framework 3.5 (popř. bude nainstalován při instalaci)

Vzorové automaty

Při instalaci aplikace AutomatGenerator se ve složce Dokumenty vytvoří adresář AutomatGenerator soubory. V podadresáři 1D jsou umístěny příklady vzorových jednorozměrných automatů. V podadresáři 2D jsou umístěny dvourozměrné automaty. Podadresář Obrázky obsahuje obrázky použité v příkladech automatů a jsou vhodné pro vytváření dalších automatů.

Informace

Aplikace je naprogramována v jazyce C# na platformě .NET Framework 3.5 pomocí vývojového prostředí Microsoft Visual Studio 2010.

Aplikace AutomatGenerator byla vytvořena v rámci bakalářské práce ve třetím ročníku bakalářského studia oboru Informatika na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Vedoucí bakalářské práce: Doc. RNDr. Michal Krupka, Ph.D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>