Zkušenosti s g-hosting.cz

Je to více jak rok, co jsem psal o zkušenostech s hostingem u společnosti Hexageek. Nyní mám opět špatnou zkušenost s hostingem, tentokrát od společnosti Gransy s.r.o.: g-hosting. Tato společnost mimo jiné provozuje ještě hosting pod station.cz a klenot.cz.

U g-hosting využívám PHP MULTI hosting pro více webů. Při rozhodování o pořízení tohoto hostingu mě zajímalo, zda bude možné v administraci měnit verzi PHP dynamicky. Nyní je to totiž možné pouze tak, že vám web přesunou na jiný server manuálně. V únoru tohoto roku jsem byl ujištěn, že tato funkce bude dostupná do půl roku. Samozřejmě není ještě hotová a na jejich Facebook stránce jsem dostal informaci, že ji plánují do konce roku.

Výpadky databáze

V posledních několika měsících nastalo několik výpadků databáze, které ovlivnily dostupnost všech hostovaných webů. Po každém výpadku jsem psal na podporu, kde jsem dostával většinou odpověď, že už se to nebude opakovat. Ale ono se to opakovalo.

Později se zjistilo, že problém je v zálohování webu, protože výpadky byly zhruba ve stejný čas.

Velký výpadek

6. 10. 2014 nastal kolem půlnoci výpadek všech webů, který byl oznámen na Facebook stránce předem. Z krátkého výpadku z důvodu navyšování paměti RAM se ale stal téměř 8 hodinový výpadek s další hodinou mimo provoz později. Weby tak začaly běžet až o půl jedenácté dopoledne. Z diskuze na Facebooku si můžete přečíst, že chyba byla zřejmě v některém paměťovém modulu.

Na konci září měly pro změnu výpadky weby, které běží na frameworku Nette. Tento výpadek trval přes 11 hodin a dle vyjádření podpory byla chyba pouze u webů využívající cache Nette (bližší důvod jsem se nedozvěděl). Pro informaci: měření dostupnosti webů provádím pomocí služby UptimeRobot.

(Ne)podpora

Formu podpory u g-hosting osobně vůbec nechápu. Na webu naleznete emailový a telefonický kontakt. Pokud však nastal výpadek a volal jsem na toto telefonní číslo, většinou ho nikdo nezvedal. Na emaily jsem dostal vždy reakci až po několika hodinách. Přitom v době výpadku bych čekal okamžitou odpověď ve formě: „Ano, máme problém, řešíme ho…“. Na Facebook stránce nikdy žádná informace o výpadku (kromě toho velkého posledního).

Závěr

Moje zkušenosti s tímto hostingem nejsou vůbec kladné a každý si může udělat obrázek, zda svěří weby této společnosti. Pro mě zde chybí lidský přístup, kvalitní podpora, informovanost o problémech a nebát se přiznat chybu. Hostování webů zde pomalu ukončím a budu se přesouvat jinam, konkrétně ke společnosti a hostingu Ebola, kde jsem nadmíru spokojen.

 

Mgr. Tomáš Matonoha

Zabývám se vývojem webových stránek s redakčním systémem WordPress. Programuji také webové stránky a eshopy na míru pomocí PHP a frameworku Nette. Zajímá mě responzivní design a moderní webové technologie: HTML5, CSS3, LESS, PHP, MySQL, jQuery a Twitter Bootstrap.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosting se štítky , a jeho autorem je Tomáš Matonoha. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u “Zkušenosti s g-hosting.cz

  1. Dík, škrtám si další hostingovou firmu. Sice teď právě žádné přesuny nepřipravuji, ale třeba v budoucnu jako když najdeš. Já používám Savanu a jsem prozatím nadmíru spokojen.

  2. Na komunikaci a podpoře to vše stojí a padá. Hexageek – stejná zkušenost, nechal jsem tam jen adult.
    Za mě je to buď Wedos nebo Ebola a osobně mám raději Ebolu.

  3. Gransy je jeden z nejhorších hostingů vůbec. Lepší kulku do hlavy než s nimi něco řešit ! V podpoře idioti jako Lukáš Janků kteří serou na vaše problémy a jen z vás mají prdel, nemluvě o neodepisování na maily a nezvedání telefonu. Je to banda kreténů a doufám že každý člověk který snad uvažuje o té chybě jim posílat nějaké peníze si to pořádně rozmyslí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>