Plíseň – Chamomilla-IVAX

Plíseň na substrátu a následně na rostlinách dokáže potrápit nejednoho pěstitele. Zvláště pak u trpasličích rosnatek, které jsou na plísně a chemii velice náchylné. Jak se tedy vypořádat s takovou plísní? Stačí na to obyčejný přípravek z lékárny.

Trpasličí rosnatky

Gemmy trpasličích rosnatek jsem vysel na substrát. Zanedlouho se ale na něm začala tvořit zcela bílá plísně. Předem jsem byl upozorněn, že tato bílá plíseň, pokud pokryje celou rostlinu, ji dokáže zahubit.

Chamomilla – IVAX

A právě kvůli bílé plísni jsem hledal prostředek k jejímu zničení. Jelikož trpasličí rosnatky jsou poměrné náchylné k různé chemii, nejlepší by byl přírodní přípravek.

Víceméně takovým je Chamomilla – IVAX, což je tekutý extrakt heřmánku pravého. Obsahuje také ethanol, což poznáte, když si k tomu přičichnete. A tento ethanol i působí na plíseň.

Ovšem pozor, Chamomilla se musí ředit v poměru 1:50 – 1:100, jinak byste rostliny spálili ethanolem. Já ředím v poměru 1:100 a na plíseň u trpasličích rosnatek to zabírá perfektně. Postřik aplikuji při vyskytnutí plísně jednou za dva dny, než plíseň nezmizí.

Chamomilla-IVAX

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>