Literatura

Miloslav Studnička – Masožravé rostliny, Objekt badatelů, dobrodruhů a snílků

Vydalo nakladatelství Academia v roce 2006, vydání první. 336 barevně ilustrovaných stran. ISBN: 80-200-1404-7. Tvrdá vazba. Cena: 395,- Kč.

Tato kniha je druhá v řadě od autora Miloslava Studničky, našeho předního odborníka na masožravé rostliny. Kniha obsahuje mnoho informací ohledně biotopů, pěstitelských informací a zkušeností autora. V každém popisu rodů jsou uvedeny informace o vybraných druzích. Téměř každou stránku doplňují unikátní fotografie popisovaných druhů. V knize je taktéž použito mnoho odborných názvů, které se dají od zkušeného botanika čekat.

Miloslav Studnička - Masožravé rostliny, Objekt badatelů, dobrodruhů a snílků

Kamil Pásek – Masožravé rostliny, Podrobný návod k pěstování

Vydala Grada Publishing, a. s. v roce 2006, vydání první. 96 černobílých stran + 20 stran barevné přílohy (100 obrázků). ISBN: 80-247-12 49-0. Měkká lepená vazba. Cena: 99,- Kč.

Kamil Pásek se věnuje pěstováním masožravek již mnoho let. Není tak divu, že kniha obsahuje všechny rody a jejich podrobný návod k pěstování. Zmíněny jso u všechny ekologické skupiny jednotlivých rodů a jejich specifické vlastnosti pěstování. Vše doplňují vkusné fotografie Jana Flíska.

Kamil Pásek - Masožravé rostliny, Podrobný návod k pěstování

Martin Zoun – Masožravé rostliny, Druhy vhodné i pro pěstování v bytě

Vydal Computer Press, a. s. v roce 2006, vydání druhé. 84 barevných stran + součástí 200 obrázků. ISBN: 80-251-0935-6. Tvrdá vazba. Cena : 169,- Kč.

Kniha je určena především začátečníkům, kteří z ní vyčtou mnohé základní informace o masožravých rostlinách. Obsah je věnován historii, pěstování a rozmn ožování a hlavně informacím o jednotlivých rodech a vybraných druzích vhodných pro začátečníky. Vkusné jsou i občasné tabulky s názvem „Víte že…“ ;. Nezvyklý formát knihy působí příjemně a pestře a vleze se na jednu stránku více fotografií.

Martin Zoun - Masožravé rostliny, Druhy vhodné i pro pěstování v bytě

David Švarc – Masožravé rostliny

Vydalo nakladatelství SURSUM v roce 2003, vydání první. 180 černobílých stran + 251 obrázků v barevné příloze. ISBN: 80-7323-035-6. Tvrdá vazba s přebalem. Cena: 266,- Kč.

Kniha obsahuje všechny rody masožravých rostlin a přehledně popisuje jejich nároky. Obsaženy jsou také rody, u kterých není masožravost jednoznačná. Popisována je také historie jednotlivých rodů. Informace jsou podávány mnohdy základní a jazyk knihy je jednoduchý. Tato kniha je vhodná především jako návod pro pěstování masožravek.

David Švarc - Masožravé rostliny

Zdenek Ježek – Masožravé rostliny

Vydal Český zahrádkářský svaz, nakladatelství KVĚT v roce 2003, vydání druhé. 64 černobílých stran + 20 obrázků v barevné příloze. ISBN: 80-85362-49-X. Měkká lepená vazba. Cena: 55,- Kč.

V této knize najdete opět úvod do masožravek, jejich vhodné umístění v kultuře a základní informace o jednotlivých rodech. Kniha je vhodná spíše pro začá tečníky, protože neobsahuje mnoho odborných názvů a nepopisuje do hloubky rostliny, které v té době nebyly dostupné.

Zdenek Ježek - Masožravé rostliny

Miloslav Studnička – Masožravé rostliny

Vydala Academia, nakladatelství ČSAV v Praze 1984, vydání první. 152 černobílých stran + 12 barevných příloh (84 obrázků). Tvrdá vazba. Cena: 35,- Kčs.

Přestože je kniha stará mnoho let, obsahuje řadu základních informací, které za tu dobu neztrácejí význam. Kniha obsahuje úvod k masožravým rostlinám a vysvětluje jejich maožravost. Součástí knihy je 84 barevných obrázků, které doplňují přehle rodů. V závěru knihy je věnováno místo pěstování, rozmnožování a slovníčku. I když kniha neobsahuje popisy a pěstování nových druhů, říká se o ní, že je to tzv. Bible masožravých rostlin.

Miloslav Studnička - Masožravé rostliny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>