Soutěž o webové stránky Senátu ČR

Zúčastnil jsem se soutěže o webové stránky Senátu ČR. Neváhal jsem a společně s jedním grafikem jsme odeslali náš návrh. Byli jsme nominováni. Na slavnostním vyhlášení jsme obdrželi čestné uznání za netradiční výtvarné řešení.

Školní nástěnka

Každý den se chodím dívat na školní nástěnku na změny v rozvrhu. Jednou se tam ale objevila i upoutávka na soutěž o webové stránky Senátu České republiky pro středoškoláky. Neváhal jsem a podíval jsem se na webu na informace o této soutěži. Zadání bylo jasné: vytvořit grafický návrh webových stránek Senátu s ohledem na přístupnost.

Grafik

Bohužel mi příroda nedala moc nadání pro tvoření designu pro weby. První, na koho jsem se obrátil, byl můj kamarád ze třídy. Domluvili jsme to, později pak z toho ovšem sešlo. Hledal jsem tedy dál.

Žádného dalšího dobrého grafika bohužel již neznám. V tu chvíli mě napadla diskuze, kam většinou chodím pro rady a radit. Vždy tam měl jeden kluk velmi dobře provedený design stránek. Oslovil jsem ho tedy.

Práce

Roman Holba mou nabídku přijal. Domluvili jsme se tedy, že přes Vánoce zkusí udělat návrh designu. Svůj termín dodržel a společně jsme ještě doladili různé grafické drobnosti. Vše vypadalo moderně a dobře.

Další část, kódování, byla na mně. Grafika se postupně rozřezala, vytvořil se základní HTML soubor a začaly se tvořit kaskádové styly CSS. Takřka za týden bylo vše hotovo.

Opět jsme doladili různé chyby a drobnosti. Zbývalo vše vypálit na CD, popsat vše, odeslat a doufat.

Nominace

Nominovány měly být ty nejlepší návrhy. 14. 3. 2006 byla nominace vyhlášena a ocitli jsme se v této skupině.

Měli jsme ohromnou radost a slavnostní vyhlášení se mělo konat v jednácím sále Senátu 27. 3. 2006.

Vyhlášení

Na tomto jsme nesměli chybět. Oba jsme se zůčastnili. Na programu bylo vyhlášení vítězů, prohlídka Valdštejnského paláce a nakonec malé občerstvení.

Byli jsme napjatí, ale nakonec na první třech hodnocených místech jsme se neobsadili. Zklamání to ale rozhodně nebylo. Obdrželi jsme čestné uznání za nevšední výtvarné řešení [78 kB]. A zde náhled na design [108 kB].

Po prohlídce paláce, který je nádherný, následovalo konečné občerstvení. Neformání popovídání s předsedou pro sdělovací prostředky ukončilo naši návštěvu na tomto vyhlášení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>