C# 4.0 : Řešení praktických programátorských úloh

C# 4.0: Řešení praktických programátorský úlohDalší kniha o programování z vydavatelství Zoner Press představuje řešení programátorských úloh v jazyce C# s využitím posledních technik z C# 4.0 a .NET 4.0.

Kniha je rozdělena do čtyř velkých částí. První část „Základy C#“ ukazuje vyjímky, řetězce a jiné základní techniky. Druhá část o zpracování dat zahrnuje kolekce, práci se soubory, sítí, databázemi a XML.

Třetí část pojednává o interakci s uživatelem. Po kapitole s delegáty a událostmi následují formuláře Windows, které jsou dnes již na ústupu, a grafika v nich. Další kapitoly ukazují příklady s WPF, ASP.NET a Silverlight.

Poslední část nás zavede do dotazovacího jazyka LINQ, správy paměti, vláknům a jiným pokročilým příkladům. V dodatku knihy se nachází některé užitečné nástroje při tvorbě softwaru.

Hodnocení

V knize je přes 200 hotových řešení. Některé jsou na pár řádků. Jindy musíte listovat několika stránkami. Pro začátečníka budou první dvě části jistě užitečné, nicméně já jsem v nich nenašel nic nového. Ve třetí části mne zaujalo snad jen WPF. Příklady ze čtvrté části jsou už složitější a některé velmi zajímavé.

Celkově je kniha dobře napsána a čte se celkem rychle kvůli velkému množství příkladů a kódů. Začátečníci jistě mnoho řešení ihned použijí. Pokročilý programátor zde jen doplní některé nedostatky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>