Přitažlivý interaktivní design

Kniha „Přitažlivý interaktivní design“ pojednává především o podstatě lidského chování – proč lidé dělají to, co dělají, proč pociťují to, co pociťují a proč dělají určitá konkrétní rozhodnutí.

Při tvorbě webových stránek a aplikací se nestačí zaměřit jen na grafická a estetická pravidla. Mnohem větší práci dá poznat lidské vnímání, chování a rozhodování. Výsledek Vaší práce musí být příjemný při používání, spolehlivý, funkční a hodnotný.

Autor knihy Stephen P. Anderson je zkušený designér a znalec psychologie. Přes 200 stránek textu obsahuje desítky velmi užitečných příkladů a rozhovorů z praxe, nad kterými jsem se bavil.

V knize se dozvíte mnoho informací o estetice a její škodlivosti, zapojení humoru do návrhu, umění přitažlivosti, citu pro detail a zapojení herních prvků.

Čtení této knihy mě opravdu bavilo a dozvěděl jsem se z ní mnoho užitečných tipů o chování uživatelů. Doporučil bych ji všem, kdo navrhují uživatelská rozhraní webových stránek.

Mgr. Tomáš Matonoha

Zabývám se vývojem webových stránek s redakčním systémem WordPress. Programuji také webové stránky a eshopy na míru pomocí PHP a frameworku Nette. Zajímá mě responzivní design a moderní webové technologie: HTML5, CSS3, LESS, PHP, MySQL, jQuery a Twitter Bootstrap.

Příspěvek byl publikován v rubrice Knihy se štítky , a jeho autorem je Tomáš Matonoha. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Přitažlivý interaktivní design

  1. Perfektní kniha, také doporučují. Pěkný design je fajn, ale když je funkční, je mnohem lepší :-) Ty příklady a rozhovory můj dojem z knihy umocnily. Opravdu dobrá investice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>