Loni jsem kvůli nevhodnému termínu výstavu masožravých rostlin v pražské botanické zahradě zanedbal. Tentokrát to ale vyšlo. Společně s Radkem Kastnerem, Fandou Malým, Martinem Faměrou a Zdeňkem Nedvědickým jsme vyrazili v 6.15 z Olomouce. Příjezd do Troje byl naplánová v 9.30, ale na místě jsme byli už v 9 hodin. Hurá tedy do skleníku. Cestou se k nám přidal i Michal Porteš.
Skleník Fata Morgana jsem navštívil už minulý rok a zaujatý jsem byl i tentokrát. Rostliny jsou ve skleníku úžasné a celkové rozdělení na 3 velké části vyhovuje rostlinám různých částí světa. Po cestě se k naší skupince přidal i Václav Lenk a Zdeněk Aksamit. Každého zaujala jiná rostlina a fotoaparáty neměly klid.
Postupně se kolem nás začaly objevovat masožravé rostliny. Z oblasti sukulentů jsme totiž přišli do oblasti tropů cestou pod jezírkem. V tom plavou tropické ryby a vše je velmi efektně vytvořeno. Na liánách v tropické části už visí první úponky láček a čekají na svou kořist. Nakonec se k nám připojit i Vít Chudoba.
Před chladnou částí skleníku, ve kterém jsou umístěny veškeré masožravé rostliny, si nás vyzvedl Kamil Pásek. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a ty pak provedl otevřenou expozicí a zákulisím této části skleníku. Ukázal nám všechny přehlédnutelné a zajímavé rostliny. V zákulisí jsme měli také jistě co obdivovat. Atraktivní láčkovky upoutají každého pěstitele rostlin.
Poté následoval rozchod a každý si našel to své. Ať už pro focení či jen obdivování. Pod skleníkem Fata Morgany se nacházel i stan, kde Kamil Pásek vystavoval své výpěstky rostlin. Výstava byla i prodejní a téměř každý odcházel spokojený s nějakou rostlinou. Pro mě to znamenalo koupi některých druhů bublinatek, rosnatek a tučnic, o které jsem měl zájem. Za rozumnou cenu jsem tak vezl dost druhů rostlin, byť nebyly dospělé. Následně jsme ještě jeli na výstavu Darwniny do BZ Na Slupi a Valnou hromadu. Po tom všem jsme spokojeně opustili Prahu a v pořádku dorazili v podvečerních hodinách domů.